0 (212) 481 45 45

Sosyal Medyada Biz}

E – Ticaret İçin Öneriler

E-ticaret sitesi girişimcileri, sanal mağaza kurulumları yapıldıktan sonra ürünlerini sitelerine eklemeye başlarlar. Online ödeme sistemleri kurulmuş ve ürünler satışa hazır hale getirilmiştir. Ürün eklendikçe sitenin popülaritesi arama motorlarında artmaya başlayacaktir.

Ürün eklemelerine devam edildikçe kullanıcı sayısı artacaktır. Bunun sebebi ise arama motorlarının doğal içeriğe önem vermelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak bu artış belirli seviyelere kadar yükselebilir. Anlatılan periyot içerisinde ürün satışları da yapılmaya başlanır. Arama motorlarından ihtiyacı olan ürünleri aratan tüketiciler e-ticaret sitesini ziyaret ederek, ürün özelliklerini beğendikleri takdirde satın alırlar.

İlk günlerin vermiş olduğu heves ve azim ile günde 5 belki de 10 ürün eklemesi yapılmakta ve bu çalışma eklenecek ürünler bitesiye kadar devam etmektedir. Bu periyotlar içerisinde site sürekli günceldir ve kullanıcı trafiğinin asıl sebebi de budur. Ancak belirli bir süre sonra eklenecek olan ürün sayısı azalacaktır. Yeni çıkan ürünlerin sayısının az olması ya da hiç olmaması siteye gelen kullanıcı trafiğinin ve bu duruma paralel olarak da satışların azalmasına sebep olacaktır. E-ticaret siteleri açıldıktan sonra yaşanan en büyük soruna gelince; sitelerini bu konuma kadar getiren işletmelerin birden ürün satışı yaptıkları sitelerine ilgiyi kesmesi ve siteye gelecek olan kullanıcı trafiğini arttırabilmek için hangi çalışmalar yapılması gerektiğini araştırmamaktır.

E-ticaret sitenize gelen kullanıcı sayısını arttırarak cirolarınızı katlayabilmeniz için bazı stratejik çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Ürün eklemelerinizi toplu bir şekilde ya da manuel olarak tamamladıktan sonra belirli bir sayıda kullanıcı trafiği sağladığınız için sitenize olan ilgiyi kesmemeli, aksine hem arama motorlarının önemsediği hem de ürünlerinizin tanıtımlarını yaparak satışlarınızı arttırabileceğiniz çalışmaları araştırmanız ve sitenize uygulamanız gerekmektedir.

24 Eylül 2017
6.359 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN